JÄRVAMAA KRISTLIK KESKUS

TÖÖHARUD

JKK tööharud aitavad ehitada Kogudust ja levitada Jumalariiki!

... SINU RIIK TULGU ...

… on alati olnud JKK üks tähtsamaid teenimisvaldkondi. Palvekoosolek on JKK kõige olulisem koosolek. Aastate jooksul oleme õppinud, et palveelu nii individuaalselt, kui ka korporatiivselt on vajalikud, et kogudusena ja üksikisikuna kasvada. 

… Ma manitsen siis nüüd kõigepealt tegema palveid, palvusi, eestpalveid, tänupalveid kõigi inimeste eest, kuningate ja kõigi ülemate eest, et võiksime vaikset ja rahulikku elu elada kõiges jumalakartuses ja aususes …  (1. Timoteose 2:1-2) 

… toimub iga pühapäevase teenistuse ajal. Lastele on alati ette valmistatud programm, mis aitab juba maast madalast tundma õppida Isa, Poega ja Püha Vaimu ning usaldama ja mõistma seda, kuidas Jumal liigub, kõnetab ja omasid juhib.

… Jeesus aga kutsus lapsed enese juurde ja ütles: “Laske lapsukesed minu juurde tulla, ärge keelake neid, sest niisuguste päralt on Jumala riik! … (Luuka 18:16)

… on JKK teenistuse lahutamatu osa koos palvega. Usume, et Jumala ülistamine ja kiitmine on see, milleks me inimestena olemegi loodud – Nii üksikult, kui ka kogudusena. Ülistus ei tähenda ainult laulude laulmist, aga see on südamest lähtuv ohver – oma elu pühendamine! (Rooma 12:1)

… Aga tund tuleb ja on nüüd, et tõelised kummardajad kummardavad Isa vaimus ja tões; sest Isa otsib neid, kes teda nõnda kummardavad. Jumal on Vaim, ja kes teda kummardavad, need peavad vaimus ja tões teda kummardama!” … (Joh. 4:23-24)

… JKK sai alguse nagu üks “suur noortetöö” ja sellepärast peame noori koguduse järjepidevuse ja jätkusuutlikuse ning muuhulgas vaimuliku töö järelkasvu pärast tähtsaks. See on lastetööst väljakasvanutele järgmine loogiline samm, et nendest võiksid saada “maailma muutjad”.

… Ükski ärgu põlaku sinu noorust, vaid ole usklikele eeskujuks sõnas, elus, armastuses, usus, meelepuhtuses … (1. Timoteose 4:12)

… aitab JKK jumalateenistuste ajal tegeleda praktiliste toimingutega: külaliste tervitamine ja kohanäitamine, toolide ning muu inventaari valmis seadmine koosolekuks ja koosoleku ajal ja samuti abistamine palvejärjekorras, kui inimesi teenitakse ning helitehnikud.

… toimub JKK-s Eesti siseselt ja ka rahvusvaheliselt. Hindame misjonäre väga, sest kogudus ise sai sõnakuulelike misjonäride usus väljaastumise tõttu alguse ning see pühendumine edendada Jumala riiki omaenda ja oma pere elu hinnaga on imetlusväärne.

… on kaasaja üks võimsamaid vahendeid Jumala riigi levimiseks. See on vahend, mida kasutades jõuame rohkemate inimesteni ning rahvasteni, kui eales varem. Jumal on üles äratanud neid, kes suudavad luua ja jäädvustada sisu ning hetki, et siis tagasi vaadates oleks võimalik meenutada, mida Issand on teinud – olgu siis heli, video või interneti vahendusel!

… või evangeliseerimine käib meie usueluga kaasas – me ei saa olla vait, kui Jumal on tegemas nii palju suuri asju meie eludes. Seega õhutame igaüht välja astuma ning tunnistama oma usust ja palvetama nende eest, kellel on vajadused.

Kui soovid JKK tööharudes kaasa lüüa, anna endast märku: info@jkk.ee

Scroll to Top